evetherneyse

Silber: Rüya Kapısı || Kerstin Gier (Rüyalar Kitabı #2) Kitap Yorumu

23:01Kitabın Adı: Silber: Rüya Kapısı
Yazar: Kerstin Gier
Çeviren: Firuzan Gürbüz
Sayfa Sayısı: 400
Goodreads Puanı: 4,03 (7K+)
Benim Puanım: 4/5


Arka Kapak
Rüya kapılarının ardındaki gizem ortaya çıkıyor...

Liv zor durumdadır çünkü Gizemli, en özel sırlarını blogunda paylaşıp durur. Ama haber kaynağı nedir? Üstelik Henry de birdenbire yalanlar söylemeye başlamıştır ve Liv bunun sebebini öğrenmek için yanıp tutuşur. Tüm bunlar yetmezmiş gibi, geceleri sonsuz rüya koridorlarında kötücül bir varlık dolaşmaya ve Liv'in kardeşi Mia da birdenbire uykusunda gezmeye başlar.
Gecelerini kâbuslar, gizemli karşılaşmalar ve ortaya çıkarılması gereken sırlarla geçiren Liv, gündüzlerini ise entrikacı bir büyükannenin de dahil olduğu yeni ailesiyle ilgili sorunlarına ayırır. Peki, onunla uğraşmaktan bir türlü vazgeçemeyen eski düşmanları peşini bırakacak mı?

"Heyecanlı, sürükleyici bir gençlik romanı olmanın ötesinde arkadaşlık ve aşka dair etkileyici ve incelikli bir hikâye." 
-Katharina Sieckmann-

"Bir fantastik romana göre çok fazla gerçeklik barındırıyor. Bu da kesinlikle övgüyü hak ediyor." 
-Iris Alanyali-Yorumum

Silber serisinin ikinci kitabı Rüya Kapısı çok haraketli, epey sürükleyici bir şekilde kendini okuttu ve bitti. İlk kitapta geniş karakter kadrosunu tanımak ve hepsini kafamda bir yere oturtmakta zorlansam da ikinci kitapta her şey tastamamdı.

Okulun dedikodu blogunda Liv'in yalnızca kendisinin ve pek az insanın bildiği sırları paylaşılmaya başlıyor. Gizli kalması gereken birtakım şeyler ifşalanıyor. İkinci kitap genel olarak bu gizem üzerinden gidiyor.

Kerstin Gier'in kitaplarında çok ciddi bir karakter benzerliği var. Sanki ATZİG serisindeki ana karakteri alıp Silber'e koymuş gibi. Aynı düşünme ve davranış şekli, aynı çocuksuluk. Bazen biraz... sinir bozucu olabiliyorlar. Sinir bozucu olan benzerlik değil, kızların kendisi. Neyse ki ilk kitabın aksine Liv'e gıcık olmadım.

Bir de bayağı entrika işliyor. ATZİG serisinde bunlar hep altı boş kalmış olsa da (Allah'ım çok kötü şeyler olacak şimdi, psikolojisiyle okuduğum hiçbir yerde kötü şeyler olmadı. Kötü karakterler biraz vasıfsız kalmıştı.) Silber serisinde bu entrika unsurlarını güzel işlediğini düşünüyorum.

Genel olarak kitabı oldukça keyif alarak okuduğumu söyleyebilirim. Birbiriyle bağlantılı olan bir sürü gizem unsuru, karakterlerin rüyalarında buluşup gezinmeleri, arka planda dönen sırları okumak beni çok heyecanlandırdı. Büyük merak ve ilgiyle okudum.


Üçüncü kitapta neler olacağını da çok merak ediyorum ve en kısa zamanda okumak istiyorum 🙏

Kitabı satın almak için:

Benzeri Yazılar

0 yorum