colleen hoover

Çirkin Aşk || Colleen Hoover Kitap Yorumu

11:03KÜNYE
Kitabın adı: Çirkin Aşk
Özgün adı: Ugly Love
Yazar: Colleen Hoover
Sayfa sayısı: 368
Yayınevi: Epsilon Yayınları

ARKA KAPAK
Tate Collins havayolu pilotu Miles Archer'la tanıştığında, bunun ilk görüşte aşk olduğunu düşünmez. Birbirlerini arkadaş olarak görecek kadar bile iletişim kurmazlar. Tate ve Miles'ın tek ortak noktası birbirlerine karşı inkâr edilemez bir çekim hissetmeleridir. Tutkularını açıkça ortaya koyduklarında, kusursuz bir planları olduğunu anlarlar. Genç adam aşk peşinde değildir, genç kadının ise aşka ayıracak vakti yoktur, geriye sadece seks kalır. Tate, Miles'ın ona sunduğu iki kurala uyduğu sürece anlaşmaları şaşırtıcı bir şekilde sorunsuz olacaktır.

Asla geçmişim hakkında soru sorma. Bir gelecek bekleme. İdare edebileceklerini düşünürler, ama çok geçmeden bunun hiç de kolay olmadığını anlarlar.

Kalplere sızılıyor.
Sözler bozuluyor.
Kurallar çiğneniyor.
Aşk çirkinleşiyor.YORUM
✈ Sanırım söyleyebileceğim çok şey var ama aynı zamanda da söyleyecek hiçbir şeyim yok gibi. Kitap tek kelimeyle muhteşemdi; iyisiyle kötüsüyle, acısıyla tatlısıyla beni tatmin etti. Genel olarak Colleen Hoover kitaplarını sevmeyenlerin bile beğenebileceğini düşünüyorum hatta.
✈ Kitap Tate adındaki karakterimizin, geçici bir süre için ağabeyinin yanına taşınmasıyla başlıyor. Ağabeyinin yakın arkadaşı ve aynı zamanda da komşusu olan Miles ile tanışıyor ve birbirlerinden etkileniyorlar. Bir süre sonra aralarında bir şeyler yeşermeye başlıyor fakat olaylar Tate'in istediği şekilde gelişmiyor çünkü Miles, birkaç sene öncesinde yaşadığı bir olay sonucu kadınlarla ilişkisini kesmiş durumda. Bu yüzden de ikili duygular olmadan işi sadece cinsellikte tutmaya karar veriyorlar fakat siz de tahmin edersiniz ki işlerin rengi değişiyor.
✈ Her zaman söylerim, Colleen Hoover klişe konular üzerine klişe olmayan kurgular yazıyor ve bu yanını çok seviyorum. Çünkü içimde, klişelikleri arayan bir taraf var ve Colleen Hoover da benim bu yanımı tatmin ediyor. Ben kitabı çok sevdim, umarım alma konusunda tereddütleri olanınız varsa bir faydam dokunmuştur.

Benzeri Yazılar

0 yorum