amiee carter

Piyon || Amiee Carter (The Blackcoat Rebellion #1) Kitap Yorumu

04:52


Kitabın Adı: Piyon
Özgün Adı: Pawn
Yazar: Amiee Carter
Çeviren: Melda Dinçel
Sayfa Sayısı: 384
Goodreads Puanı: 3,8 (8,7K+)
Benim Puanım: 4/5Arka Kapak

VII olabilirsin. Eğer her şeyden vazgeçersen... Kitty Doe için bu seçim kolay görünüyordu. Hayatını ya bir III olarak sefalet içinde geçirecek ve sevdiği insanları terk etmek zorunda kalacak ya da VII olarak ülkenin en nüfuzlu ailesine katılacaktı. Eğer Kitty evet derse, ameliyatla başbakanın yeğeni olan, sır dolu bir ölümle hayata gözlerini yuman Lila Hart'a dönüşecek ve Hart ailesinin bir ferdi olarak ünlenip hayatına belki de ilk kez bir mana katacaktı. 


Bu işin tek bir şartı vardı: Kitty Doe'nun Lila'nın gizlice başlattığı ve onu ölüme sürükleyen isyanı durdurması gerekiyordu. Gelgelelim Kitty de bu isyanın bir destekçisiydi. Aldığı tehditler, tuttuğu sırlar ve kendine ait olmayan bir hayatla Kitty'nin hangi yolu seçeceğine karar vermesi ve yeni anlamaya başladığı bu karmaşık oyunda, piyonun ötesine geçebilmeyi keşfetmesi sandığından da zor olacaktı.

Benim Yorumum

İnsanların on yedi yaşında girdikleri sınava göre 1-7 arasında seviyeler alarak hayatlarını buna göre idare ettirdiği bir düzen içinde Kitty, sınavdan 3 seviyesi ile çıkıyor. Ve başkanın ona teklifi üzerine normal şartlarda yalnızda kandan geçen 7 seviyesine yükseliyor. Ölmüş olan birinin yerini alarak.

Manyak bir kitaptı öncelikte, bunu söylemek istiyorum. Olaylar hiç durmadı, ardı arkası kesilmedi. Biri bitti derken bambaşka bir şey başladı ve bu da bir okur olarak beni kitabın içinde tuttu. Sürükleyiciliği ve her şeyin birbiriyle bağlantılı bir şekilde gelişmesi, kitabı elimden bırakmak istemememe ve bıraktığım zaman da yeniden elime almak istememe sebep oldu.

Kitty'den hoşlanmadım, kitabın ilk sayfasından tanıdığımız bir sevgilisi olmasından da hoşlanmadım. Birlikte olduğu kişiyle sahip oldukları ilişkiden de hoşlanmadım. Yavan ve zorlama bulduğum bir çift oldular benim için. O ikisinin sahnelerinde hep bunaldım ve ne zaman biteceğini sorguladım.

Genel itibariyle karakterler açısından beni kendine bağlayan bir kitap olmadı ama dolu dolu, heyecanlı bir distopyaydı. Her sayfasında okuru içine çeken ve kilitleyen bir olay örgüsüne sahip.

Soluksuz okuyacağınız bir distopya arayışındaysanız, Piyon aradığınız kitap.

Kitabı satın almak için:Benzeri Yazılar

0 yorum